A Papíripar LXVIII. évfolyamának 1–2. összevont, tavaszi számában megemlékezünk a magyar nyomda- és papíripar időközben elhunyt személyiségeiről. Hírek a nagyvilágból oldalainkon hírt adunk a papíralapú csomagolás legújabb innovációiról. Emlékőrző rovatunkban Tóth Miklós vegyészmérnök, papíripari beruházási szakember életútját ismertetjük. Papírtörténet témakörben az elsõ világháború idején előállt magyarországi papírhiány következményeinek a kartográfiai dokumentumokra gyakorolt hatásaira világít rá a szerző. A Hazai papíripar oldalain képes riportot közlünk a Dunapack Kft. új, dunavarsányi üzemében tett szakmai látogatásról. A Magyar tudomány ünnepe rovatban beszámolunk az Óbudai Egyetem Rejtõ Sándor Könnyûipari és Környezetvédelmi Karán hagyományosan megrendezett eseményeken elhangzott elõadásokról. Konferencia rovatunkban a Magyar Papírmúzeumban megrendezésre kerülő Nemzetközi Kalligráfiai Kiállítás és Konferencia kapcsán a kalligráfiáról, az experimentális szemléletmódról és a modern kalligráfia lehetõségeiről értekezik a kalligráfus-grafikusművész szerző.
A szerkesztõ bizottság és Szőke András lektor nevében kellemes tavaszi időtöltést kíván a Papíripar olvasásához
Pelbárt Jenő főszerkesztő
A Papíripar LXVIII. évfolyamának 1–2. összevont, tavaszi szá-mában megemlékezünk a magyar nyomda- és papíripar idõköz-ben elhunyt személyiségeirõl. Hírek a nagyvilágból oldalainkon hírt adunk a papíralapú csomagolás legújabb innovációiról. Em-lékõrzõ rovatunkban Tóth Miklós vegyészmérnök, papíripari be-ruházási szakember életútját ismertetjük. Papírtörténet témakör-ben az elsõ világháború idején elõállt magyarországi papírhiány következményeinek a kartográfiai dokumentumokra gyakorolt hatásaira világít rá a szerzõ. A Hazai papíripar oldalain képes ri-portot közlünk a Dunapack Kft. új, dunavarsányi üzemében tett szakmai látogatásról. A Magyar tudomány ünnepe rovatban beszá-molunk az Óbudai Egyetem Rejtõ Sándor Könnyûipari és Környezetvédelmi Karán ha-gyományosan megrendezett eseményeken elhangzott elõadásokról. Konferencia rova-tunkban a Magyar Papírmúzeumban megrendezésre kerülõ Nemzetközi Kalligráfiai Kiállítás és Konferencia kapcsán a kalligráfiáról, az experimentális szemléletmódról és a modern kalligráfia lehetõségeirõl értekezik a kalligráfus-grafikusmûvész szerzõ.
A szerkesztõ bizottság és Szõke András lektor nevében kellemes tavaszi idõtöltést kíván a Papíripar olvasásáhozA Papíripar LXVIII. évfolyamának 1–2. összevont, tavaszi szá-mában megemlékezünk a magyar nyomda- és papíripar idõköz-ben elhunyt személyiségeirõl. Hírek a nagyvilágból oldalainkon hírt adunk a papíralapú csomagolás legújabb innovációiról. Em-lékõrzõ rovatunkban Tóth Miklós vegyészmérnök, papíripari be-ruházási szakember életútját ismertetjük. Papírtörténet témakör-ben az elsõ világháború idején elõállt magyarországi papírhiány következményeinek a kartográfiai dokumentumokra gyakorolt hatásaira világít rá a szerzõ. A Hazai papíripar oldalain képes ri-portot közlünk a Dunapack Kft. új, dunavarsányi üzemében tett szakmai látogatásról. A Magyar tudomány ünnepe rovatban beszá-molunk az Óbudai Egyetem Rejtõ Sándor Könnyûipari és Környezetvédelmi Karán ha-gyományosan megrendezett eseményeken elhangzott elõadásokról. Konferencia rova-tunkban a Magyar Papírmúzeumban megrendezésre kerülõ Nemzetközi Kalligráfiai Kiállítás és Konferencia kapcsán a kalligráfiáról, az experimentális szemléletmódról és a modern kalligráfia lehetõségeirõl értekezik a kalligráfus-grafikusmûvész szerzõ.
A szerkesztõ bizottság és Szõke András lektor nevében kellemes tavaszi idõtöltést kíván a Papíripar olvasásához
2024. évi számok
TARTALOM
PNYME: In memoriam Bálint Csaba (1941–2023)
Pásztor Péter nekrológja alapján: Pásztor Jenő emlékezete
Dr. Buncsák Katalin Julianna: Térkép a papíron időszaki kiállítás és konferencia
Trischler Ferenc: Hírek a nagyvilágból
Varga Tamás és Térpál Sándor visszaemlékezése alapján: In memoriam Varga Ferenc (1943–2023)
Pelbárt Jenõ: A Szentendrei Papírgyártól a Csepeli Papírgyárig – Interjú Tóth Miklós vegyészmérnökkel, beruházási szakemberrel
Samu Botond Gergő: A papírhiány és a térképek Magyarországon a nagy háború idején
ZELL CHEMING EXPO 2024
Kalmár Péter: Látogatás a Dunapack Kft. dunavarsányi üzemében – képes riport a gyárlátogatásról
Szőke András: A Magyar Tudomány ünnepe az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetvédelmi Karán
Novák Tamás: A modern kalligráfia lehetőségei – A nemzetközi kalligráfiai konferencia margójára
PNYME: In memoriam Bálint Csaba (1941–2023)
Pásztor Péter nekrológja alapján: Pásztor Jenõ emlékezete
Dr. Buncsák Katalin Julianna: Térkép a papíron idõszaki kiállítás és konfe- rencia
Trischler Ferenc: Hírek a nagyvilágból
Varga Tamás és Térpál Sándor visszaemlékezése alapján: In memoriam Varga Ferenc (1943–2023)
Pelbárt Jenõ: A Szentendrei Papírgyártól a Csepeli Papírgyárig – Interjú Tóth Miklós vegyészmérnökkel, beruházási szakemberrel
Samu Botond Gergõ: A papírhiány és a térképek Magyarországon a nagy há- ború idején
ZELL CHEMING EXPO 2024
Kalmár Péter: Látogatás a Dunapack Kft. dunavarsányi üzemében – képes riport a gyárlátogatásról
Szõke András: A Magyar Tudomány ünnepe az Óbudai Egyetem Rejtõ Sándor Könnyûipari és Környezetvédelmi Karán
Novák Tamás: A modern kalligráfia lehetõségei – A nemzetközi kalligráfiai konferencia margójára